loading...
مجله وبلاگی | بروز ترین مجله اینترنتی
وبلاگی بازدید : 1067 پاییز 1390 نظرات (0)

تيروكمان يكي از قديمي‏ترين هنرهايي است كه هنوز تمرين مي‏شود . اين تاريخچه نه تنها شما را به سفر تكامل تدريجي تيروكمان مي‏برد ، بلكه با تاريخچه انسانها نيز آشنا مي‏سازد كه به طور قطع هردو اينها بهم پيوسته و متصل هستند . شواهد باستاني بودن اين ورزش در سراسر جهان پيدا شده‏ ، حتي در استراليا كه كمان هم استفاده نمي‏شده است.

اگرچه احتمال مي رسد تاريخچه تيراندازي به دوران سنگي (در حدود 000/20 سال قبل از ميلاد ) برسد . مردمان باستان در مصر چگونگي استفاده از تيروكمان را براي شكار و جنگ دست كم از 5000 سال پيش مي‏دانستند .

در 1200 سال قبل از ميلاد شكارچيان عهد باستان از اقليتهاي آسيايي و سوري با استفاده از اين كمان هاي سبك در درشكه هاي دواسبه جنگي به رقيباني سرسخت در جنگهاي خاورميانه‏اي تبديل شده بودند . همسايگانشان آشوريها امپراطوري باستان در جنوب غربي آسيا از تيراندازي در همه جا زياد استفاده مي‏كردند . آنها تيرها را از انواع جنس هاي مختلف مي‏ساختند : پي ، شاخ و چوب . آنها هم چنين يك خم كوچك تيز به كمان مي‏دادند كه بسيار قدرتمندتر و كوتاهتر از نوع فعلي آن است كه حمل آن براي تيرانداز بر پشت اسب‏ شان بهتر بود . در چين تاريخچه تيراندازي به سلسله شنگ به سال 1766 تا 1027 قبل از ميلاد مي‏رسد . درشكه هاي دواسبه جنگي در آن زمان با يك تيم سه نفره مردان كه شامل راننده ، نيزه زن و تيرانداز بود ، وارد جنگ مي‏شدند . در طي روي كارآمدن سلسله چو 1027 تا 256 قبل از ميلاد ، افراد اصيل در زمين بازي ، مسابقات تيراندازي را به همراه موسيقي و فرستادن دروردهاي باشكوه به انجام مي‏رساندند . تيراندازي متمدن چين از قرن ششم به ژاپن معرفي شد كه اثرات آن بعدها شامل آئين ، رسوم و تكنيك ها نيز شد

بقیه در ادامه مطلب ...
وبلاگی بازدید : 541 پاییز 1390 نظرات (0)

ورزش مناسب دوران بارداری

وزارت بهداشت ، درمان و خدمات انسانی امریکا توصیه میکند هر هفته حداقل 150 دقیقه (2 ساعت و 30 دقیقه) فعالیت هوازی با شدت انجام دهید . اگر شما قبل از باردار شدن بسیار فعال بوده اید ، ممکن است قادر به نگه داری تمرینات خود ، تا زمانی که دکتر شما می گوید باشید . پیش از شروع و یا ادامه هر رژیم ورزشی با دکتر خود صحبت کنید..

 

ورزش در دوران بارداری نشان داده است که میتواند بسیار سودمند باشد. ورزش منظم می تواندبه :

• جلوگیری از افزایش بیش از حد وزن
• کاهش مشکلات مربوط به بارداری ، مانند کمر درد ، تورم ، و یبوست
• بهبود خواب
• افزایش انرژی
• آمادگی برای کار
کمک کند :
همچنین شما میتوانید با کمک یوگا و حتی با استفاده از فیلمهای مربوط تاثیر زیادی بر روی قدرت ,انعطاف پذیری و استراحت خود بگذارید.حتی میتوانید ایروبیک را به صورت محدودی ادامه دهید از انجام حرکاتی که آسیب های شکمی به همراه دارد بپرهیزید.

ورزشهای ممنوع عبارتند از اسکی و اسب سواری
این بسیار مهم است که از تغییرات بدن خود آگاه باشید.بدن شما هورمون شناخته شده ای به نام relaxin  تولید کرده تا کمکی به اماده سازی ناحیه تناسلی و دهانه رحم برای تولد  نوزاد باشد. بنابر این مواظب فعالیتهای بیش از حد خود باشید چرا که با انجام اینگونه حرکات ممکن است خود را در معرض خطر سقط جنین قرار دهید. میکنید مقدار زیادی مایعات بنوشید و هر زمان که دچار تنگی نفس شدید یا احساس ناخوشایندی به شما دست داد به سرعت ان را متوقف کنید.به هر حال در دوران بارداری باید از دستورالعمل های خاصی پیروی کنید


وبلاگی بازدید : 662 پاییز 1390 نظرات (0)
هیدج یکی از شهرهای استان زنجان است. این شهر زادگاه حکیم هیدجی (حکیم و فیلسوف) است. زبان مردم این شهر ترکی آذربایجانی با لهجه‌ای خاص هیدج است.مردمان این شهر بسیار مبادی آداب هستند. بر اساس سرشماری سال ۱۳۸۵، جمعیت این شهر برابر با17500 نفر بوده‌است. این شهر دارای ادبا و شاعرانی مانند ملا محمد علی معروف به حکیم هیدجی ، عوضعلی صالحی معروف به رهگذر هیدجی و شاعران دیگر از جمله علی کیانی (کیان) ، حمیده صالحی (غریبه) ، نعیمه مرسلی (ن.م.رها) و دیگران را نام برد که انجمن شعرای این شهر از قدیمی ترین انجمن های ادبی است انجمن شعرای این شهر دارای حوزه علمیه با قدمت بالای یک قرن می‌باشد ، که بزرگانی چون فخیم ابهری ، حکیم هیدجی ، استاد بلاغت نیا در آن علم آموزی نموده اند

در گذشته مردمان آن را "هیه" می نامیدند که در آن دروازه و کاروانسرا برای استراحت کاروان بوده، نام هیدج از هودج یا محمل گرفته شده که در زمان های گذشته برای حمل بزرگان استفاده می‌شده ، قدمت این شهر به زمان های دور برمی گردد ولی از زمانی که دختر شاه خدابنده سلطان محمد خدابنده که مقبره آن درگنبد سلطانیه است ،هنگام عبور از آن شهر که آن زمان روستایی دور بوده ، دخترش دچار بیماری شدیدی شده و بعد از مداوا در همان مکان فوت می‌کند از آنجا که این منطقه آب و هوایی بسیار مطبوع داشته در همانجا دخترش را دفن و مقبره‌ای زیبا از سنگ مرمر سفید وکمیاب برایش می سازد که در سال 1352 توسط تاراجگران هویت ربوده شد . و از آن زمان نام هیدج در بین شهرهای معروف در تاریخ ایران ماندگار شد. این شهر مردمانی مبادی آداب داشته .

وبلاگی بازدید : 581 پاییز 1390 نظرات (0)


بنا بر اطلاعات دریافتی، فردوسی‌پور سال گذشته برای «نود»، دقیقه‌ای ۶۰ هزار تومان دریافت می‌کرده که قرار بوده این مبلغ به دقیقه‌ای ۱۰۰ هزار تومان در سال جاری افزایش پیدا کند که در این صورت، در طول یک سال مبلغی حدود یک میلیارد تومان عایدی او از این برنامه می‌شود.

بالاخره بعد از چند هفته حرف و حدیث هدایت شده و بازار گرمی مسبوق به سابقه درباره برنامه تلویزیونی نود، این برنامه همزمان با آغاز لیگ یازدهم، روی آنتن شبکه ۳ رفت.

در طول سالیان اخیر، بارها این برنامه محل منازعه اهالی فوتبال با صدا و سیما شده اما سازمان همواره به‌طور قاطع پشت مجری و تهیه‌کننده این برنامه ایستاده است ‌طوری که از حاشیه امن ایجاد شده، مجری برنامه توانست به هرکسی و هر چیزی بتازد و پاسخگو هم نباشد.

این موضوع اما موجب اختلافاتی در خود سازمان صدا و‌سیما هم شد و برخی منتقدان معتقد بودند که تهیه‌کننده نود باید قدری هم پاسخگو باشد اما گوش شنوایی موجود نبود. اینگونه بود که فردوسی‌پور در برنامه زنده، مدیران شبکه را بارها و بارها یک بار برای دادن وقت بیشتر، بار دیگر برای فلان آیتم و… تهدید کرد؛ امری که در طول تاریخ سیما بی‌سابقه است.

بقیه در ادامه مطلب ....

وبلاگی بازدید : 538 پاییز 1390 نظرات (0)پس از اینکه گوهر خیر اندیش در مصاحبه ای عنوان کرد که از دنیای بازیگری خداحافظی می کند حالا نوبت به مهناز افشار است که در مصاحبه دیگری خبر دهد که می خواهد از بازیگری خداحافظی کند .
مهناز افشار در جدیدترین مصاحبه خود گفته :می  خواهم از دنیای بازیگری خداحافظی کنم، نه به این خاطر که کم کار شده‌ام، ممکن است در اوج کاری ام خداحافظی کنم. مهناز افشار  در مورد این که بعد از خداحافظی چه خواهد کرد، گفته : عکاسی بلد نیستم و کارگردانی هم نمی توانم بکنم. تدوین و فیلمبرداری نزدیک تر است به من. اما احتمال این که نویسنده شوم بیشتر است. مدتی است که نیمه شب ها چهار خطی از ذهنم عبور می کند و یادداشت می کنم و حالا تصمیم گرفته ام دست نوشته هایم را به صورت کتاب چاپ کنم. نمی دانم چرا به نویسندگی علاقه مند شده ام.

وبلاگی بازدید : 970 پاییز 1390 نظرات (0)


«ترخون» موجب تحریک و تهییع مغز،سیستم عصبی،سیستم گوارشی،سیستم گردش خون و سیستم هورمونی(اندوکرینی) می ‏شود و به عبارتی این گیاه سیستم ‏های متابولیکی را تحریک می ‏کند و در نتیجه رشد و ایمنی بدن را ارتقا می بخشد.

 

«ترخون» به عنوان یک سبزی معطر است و بیشتر به صورت یک سبزی در پخت و پز استفاده می ‏شود از این سبزی برای مصارف پزشکی نیز استفاده می ‏کنند.

ترخون منبع بسیار خوبی از آهن، کلسیم و منگنز و دارای پتاسیم، منیزیم و ویتامین ‏های A و C است و به دلیل داشتن خاصیت بی‏ حس‏ کنندگی در دهان، یونانیان باستان این گیاه را برای تسکین دندان درد می‏ جویدند.

این گیاه همچنین در قرون وسطی به عنوان یک پادزهر برای درمان سم مارگزیدگی استفاده می ‏شد.از دیگر خواص مفید ترخون می ‏توان به مواردی چون کمک به هضم بهتر غذا،مسکن ملایم و یک کمک کننده‏ ی خوب به پیشگیری از بیماری‏ های قلبی و چاقی اشاره کرد(البته به شرط این که به جای نمک استفاده شود.).

بقیه در ادامه مطلب ...

تفریحی
پیشنهاد 2


تعداد صفحات : 431

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  جنسیت شما ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 3266
 • کل نظرات : 77
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 26
 • آی پی امروز : 74
 • آی پی دیروز : 312
 • بازدید امروز : 227
 • باردید دیروز : 756
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 3
 • بازدید هفته : 1,747
 • بازدید ماه : 2,321
 • بازدید سال : 143,234
 • بازدید کلی : 6,212,061
 • پخش زنده فوتبال
  مطالب پربازدید
  بازی انلاین مجله