loading...
مجله وبلاگی | بروز ترین مجله اینترنتی
وبلاگی بازدید : 643 پاییز 1390 نظرات (0)

مایكروویو، امواج رادیویی با طول موج كوتاه هستندكه مثل پرتوهای قابل رویت نور بخشی از طیف الكترومغناطیسی را تشكیل می دهند . امواج كوتاه بیشتر برای برنامه های تلویزیونی، رادار و تلفن همراه بكار می رود. در صنعت برای فرآوری مواد و در آشپزخانه برای پختن غذا از آن استفاده می شود. این امواج دربرخورد با یك ماده ممكن است منعكس، منتشر یا جذب شوند. مواد فلزی این امواج راكاملاً منعكس می كنند. مواد غیرفلزی مثل شیشه و پلاستیك امواج را از خود عبور میدهند و موادی كه دارای آب هستند مانند غذاها انرژی این امواج را جذب می كنند. ●مكانیسم كار:
در این دستگاه یك وسیله الكترونیكی بنام گلنترون برای تولید امواج مایكروویو بكار رفته، امواج تولید شده وارد فضای بسته اجاق فلزی، شده ازدیواره ها منعكس و توسط غذا یا مایع داخل آن جذب شود. امواج در غذا نفوذ كرده ، مولكولهای آب داخل آنرا ۱۰x۲۴۵۰ بار و یا ۱۰x۹۵۰ بار در ثانیه تكان داده و جابجا میكند با ایجاد سایش مولكولی تولید گرما كرده، به طوری كه مدت پخت در مایكروویو معمولاً بسیار كوتاه و خیلی كوتاهتر از اجاقهای معمولی است. میزان گرما بستگی به رطوبت، شكل و حجم دارد. به دلیل وجود گرمای غیریكنواخت در برخی غذاها ممكن است سطح غذا گرم شود اما دمای مركزی آن نزدیك به جوش باشد یا در بعضی غذاها ممكن است نقاطی كاملاً پخته و نقاطی نپخته باقی بماند.
دستگاههای جدید مایكروویو دارای سینی گردان هستند تا اینكه اشعه بطور یكنواخت به تمام سطح ماده غذایی برسد. امواج مایكروویو به عمق ۳ تا ۵ سانتی متری غذا (بر حسب تركیب ماده غذایی) نفوذ می كند. بنابراین، هنگامی كه قطعات كوچك ماده غذایی در معرض امواج مایكروویو قرار می گیرند،تابش كاملاً در آن نفوذ می كند و حرارت در تمام ماده غذایی تولید می گردد و منجر به پخت سریع می گردد. قطعات بزرگتر ماده غذایی آهسته تر می پزند پس قطعات را نسبتاً كوچكتر انتخاب كنید تا پخت یكنواخت داشته باشید. اگر آب در ماده غذایی یكسان پخششده باشد، بهتر و سریعتر پخته می شود.

 

بقیه در ادامه مطلب . . .

وبلاگی بازدید : 5905 پاییز 1390 نظرات (0)

طرز تهیه شیرینی توپی


مواد لازم:
آرد سفید یك پیمانه
خاک قند1/4 پیمانه
كره 100 گرم
هل یك قاشق مرباخوری
زرده و سفیده تخم‌مرغ دو عدد
گردوی آسیاب شده به میزان لازم


طرز تهیه :
ابتدا كره را با همزن زده تا نرم شود بعد دو عدد زرده تخم‌مرغ، خاك‌قند، هل و آرد را به تدریج به مواد اضافه كنید. بعد از این كه تمامی مواد با هم مخلوط شد به شكل گلوله‌های توپی درآورده و در سفیده تخم‌مرغ می‌غلتانیم. سپس در گردوی آسیاب شده قرار داده و به مدت 10 تا 15 دقیقه در دمای 175 درجه سانتی‌گراد درون فر قرار می‌دهیم.

نكته: می‌توانید برای تزئین از هل استفاده كنید.

وبلاگی بازدید : 684 پاییز 1390 نظرات (0)

روزها همچنان از پی هم می‌گذرند و دوباره محرم با آن حال و هوای سحرانگیزش از راه می‌رسد. دوباره عطر خوش حسینی به مشام می‌رسد و نوای «یاحسین» گوش جان را نوازش می‌دهد. زمزمه‌ای كه همواره ورد زبان ملت ایران بوده و با نشأت گرفتن از زمزمه‌ها و نام حسین(ع) بود كه توانستند چنان حوادثی را بیافرینند به طوری كه با گذشت زمان هنوز فعل حسینی‌شان در اذهان حك شده باقی مانده است.


بقیه در ادامه مطلب . . .

وبلاگی بازدید : 774 پاییز 1390 نظرات (0)

شاخه‌ گلی برای عروس

 راهنمای خرید دسته‌گل عروس

یکی از نکاتی که بیشتر مهمان‌ها به آن توجه می‌کنند، دسته‌گل عروس‌خانم است. ما یک راهنمای خوب برای سفارش یک دسته‌گل ایده‌آل برای جشن ازدواج‌تان تدارک دیده‌ایم.

اگر فکر می‌کنید که خودتان خیلی خوش‌سلیقه‌‌اید که هیچ؛ اما اگر می‌خواهید از ما هم بشنوید که چه گل‌هایی برای شما مناسب‌ترند:

بقیه در ادامه مطلب. . . .

وبلاگی بازدید : 609 پاییز 1390 نظرات (0)

خوانندگان جوان كه با قرآن كريم مأنوس هستند، اطلاع دارند سوره بقره (گاو ماده) در بردارنده داستاني است كه يكي از اركان آن پيدا كردن گاوي با ويژگيهاي خاص و رنگ مخصوص است. سپس كشتن آن گاو و زدن بخشي از آن را به بدن كسي كه به ناحق كشته شده بود تا زنده شود و قاتل را معرفي كند.

همچنين مي‌دانند كه اصطلاحي به نام بهانه هاي بني‌اسراييلي داريم. اين اصطلاح به همين داستان ربط دارد كه علاوه بر قرآن كريم در كتاب مقدس هم در دو سه جا آمده است. نگارنده اين سطور در يكي از «نكات قرآني» كه در نشريه «بينات» نوشته است، اشارات مفصل‌تري به آن دارد. داستان گاو در ميان قوم بني اسراييل يعني يهوديان قديم در حدود عصر حضرت موسي (ع) رخ داده است.

خداوند به پيامبر بني اسراييل كه وحي صريح و قاطع مي فرستد كه بايد گاوي ذبح كنند. بني اسراييل، شايد تحت تأثير فشارهاي پنهاني قاتل و همدستانش زير بار ذبح گاو، كه مي‌توانست هر گاوي باشد، نمي‌رفتند و مي‌پرسيدند: اين گاو بايد پير باشد يا جوان؟ كاري باشد يا از كار افتاده؟ چه رنگي باشد؟ و غيره.

بقیه در ادامه مطلب...

وبلاگی بازدید : 587 پاییز 1390 نظرات (0)

ساعت پروژکتوری BEN 10

خرید ساعت بن 10

داشتن چنین ساعتی آرزوی هر پسر بچه ای است

بهترین هدیه برای آقا پسرها

به همراه جلوه های تصویری پروژکتوری

از BEN 10 شخصیت محبوب کارتونی سال 2011 در جهان

 

دارای طراحی فوق العاده

قیمت این محصول: 9,800 تومان

 

محصول پرفروش سال ۸۹

برای اولین بار در ایران

با فشردن دکمه ای در سمت راست ساعت تصاویری از محبوب تربن شخصیت کارتونی سال ۲۰۱۱ بن تن بر روی دیوار به نمایش در می آید.

ساعت زیبای محبوب ترین شخصیت کارتونی Ben10

بهترین هدیه برای آقا پسر ها

بن تن نام پسربچه ای است که تمام قدرت او در ساعت اوست. او که در مبارزه ای سخت با مرد آتشین، ساعت خود را از دست داده است، دیگر قدرت مبارزه با موجودات وحشتناک را ندارد.


حال از دوستان خود کمک می خواهد تا ساعت قدرت او را پیدا کنند و بازیکنی که بتواند هفت عدد از تکه های ساعت بن تن را زودتر از بازیکنان دیگر پیدا کند، در حقیقت ساعت قدرت را به بن تن داده است و او قدرت مبارزه دوباره را پیدا می کند …

قیمت این محصول: 9,800 تومان

 

او پسری ۱۲ ساله است که در اولین روز تابستان بر اثر فرود ساعتی شگفت انگیز زندگی او تغیر می کند . ساعت او دی ان ای موجودات فضایی که هر کدام برای خود کار های می کنند.


وی با پدر بزرگ و دختر عمه خود به مسافرت می رود که در مسافرت اتفاق های خطر ناکی رخ می دهد این کارتون به دو صورت یعنی جوانی وکودکی پخش می شود که این کارتون در نتورک ترکیه وآمریکا پخش می شود


قیمت این محصول: 9,800 تومان

 

همچنین بازی موبایل وپلستیشن۲ و نیز در باره ی همین انیمیشن فیلمی هم ساخته اند


BEN 10 کارتونی است که می توان گفت انقلابی در صنعت کارتون دنیا به وجود آورد این کارتون زیبا و پرطرفدار در سرتاسر دنیا تمام کودکان و حتی بزرگسالان دنیا را نیز مجذوب خود کرده است.

وبلاگی بازدید : 593 پاییز 1390 نظرات (1)

برای ذخیره انرژی و جلوگیری از یبوست

شیده فتاحی، مسؤول واحد آموزش همگانی انستیتو تحقیقات تغذیه كشور

بعضی از روزه‌داران، بدون سحری روزه می‌گیرند كه این امر موجب می‌شود نیازهای تغذیه‌ای آنها تأمین نشود و در نتیجه ی كمبود بیش از حد انرژی و سوخت ناقص چربی‌ها، تركیبات کتونی در بدن آنها ایجاد گردد كه منجر به ایجاد بوی بد دهان، سردرد و دردهای عضلانی می‌شود.

حذف وعده سحری سبب پایین افتادن قند خون (هیپوگلیسمی) می‌شود كه منجر به كاهش یادگیری، بی‌حوصلگی و خستگی می‌شود. بنابراین مصرف سحری برای همه روزه‌داران به‌خصوص نوجوانان در حال رشد ضروری است و سحری باید شامل یك وعده غذای كامل برای هر فرد باشد، زیرا در طول روز بدن به پروتئین نیازمند است كه می‌توان با قرار دادن گوشت، برنج، حبوبات و سبزیجات در سحری پروتئین‌های مورد نیاز بدن را تأمین كرد.

اگر در ماه مبارك رمضان دچار یبوست هستید، می‌توانید از خورشت‌‌های ملین مثل خورشت آلو و دیگر خورشت‌‌های سبزی‌دار استفاده كنید. خوردن انواع سبزی‌های خام و پخته و میوه‌های خیسانده مانند آلو و انجیر به بهبود این وضعیت كمك می‌كند.

مصرف روغن زیتون به همراه سالاد نیز در پیشگیری از یبوست مؤثر است. خوردن چای پر رنگ، قهوه و كاكائو موجب پیدایش حالت یبوست می‌شود. مصرف آب كافی برای رفع یبوست و دفع سموم و مواد زائد بدن و انجام واكنش‌های بیولوژیكی داخل بدن مفید است.

بقیه در ادامه مطلب...

تفریحی
پیشنهاد 2


تعداد صفحات : 431

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  جنسیت شما ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 3266
 • کل نظرات : 77
 • افراد آنلاین : 20
 • تعداد اعضا : 26
 • آی پی امروز : 103
 • آی پی دیروز : 312
 • بازدید امروز : 312
 • باردید دیروز : 756
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 3
 • بازدید هفته : 1,832
 • بازدید ماه : 2,406
 • بازدید سال : 143,319
 • بازدید کلی : 6,212,146
 • پخش زنده فوتبال
  مطالب پربازدید
  بازی انلاین مجله