loading...
مجله وبلاگی | بروز ترین مجله اینترنتی
وبلاگی بازدید : 548 زمستان 1392 نظرات (0)

پادرد در برخي موارد ممکن است نشانه لخته شدن خون باشد؛ بيماري خطرناکي که اغلب تشخيص داده نمي شود و براي درمان آن اقدامي نمي شود. به نقل از سايت «prevention»، لخته شدن خون در پا، ترومبوز سياهرگي عمقي (DVT) گفته مي شود.

اگر اين لخته به ريه راه پيدا کند، آمبولي ريه (PE) ايجاد مي کند که کشنده است. تشخيص دادن اين لخته خون توسط پزشکان کمي مشکل است. زيرا اغلب علايم مربوط به DVT يا لخته شدن خون در پا، عادي نيست. در بيشتر مبتلايان به DVT يا PE علايم معمول اين بيماري بروز نمي کند. به همين علت است که تشخيص دادن آن کمي سخت است. شايع ترين علايم DVT پادرد است اگرچه اغلب مبتلايان دچار اين درد نمي شوند اما بهتر است هنگام بروز درد پشت ساق پا و ورم پا اين علايم را جدي بگيريد. خيلي از افرادي که DVT دارند، دچار ورم پا نمي شوند. علايم PE، کمبود ناگهاني نفس و سينه درد است. شايد پزشک طي معاينه مريض، بتواند علايم اين بيماري را تشخيص دهد اما در اغلب موارد چنين نيست.سوالي که پيش مي آيد، اين است که اگر تشخيص دادن اين بيماري اين قدر دشوار است، چرا بايد سطح آگاهي مردم را درباره DVT و PE بالا برد؟ با وجود چالش هاي موجود، باز هم بايد گفت که تشخيص درست براي درمان بهتر و سريع تر موثر است.

علت ديگر اين است که اقدام به پيش گيري از لخته شدن خون در موارد پرخطر احتمال DVT يا PE را کاهش مي دهد.

وبلاگی بازدید : 491 زمستان 1392 نظرات (0)

(نام تجاری: Cytadren)

گروه دارویی: هورمون ها
گروه درمانی: ضد سرطان (ضد غده آدرنال)
شکل دارویی: قرص 250 میلی گرمی
مصرف در دوران حاملگی: گروه D

موارد مصرف: افزایش هورمون یا پرکاری غده فوق کلیوی , در درمان (فرعی) سرطان پستان و سرطان پروستات (در مردان) و مهار عمرکرد این غده در بیماری کوشینگ
میزان مصرف: یک قرص 4 بار در روز
موارد مانع: حساسیت مفرط به دارو ولی در موارد سالمندان و عفونت ها و زنان حامله و شیر ده با احتیاط مصرف شود.

عوارض جانبی: عوارض خونی , سر درد , سرگیجه , راش پوستی , تهوع وبالا رفتن فشار خون و پر مویی
توجهات: این دارو میبایست در بیمارستان مصرف شود .آزمایش های خونی کنترل شوند.
آموزش: در افراد مسن این دارو با خطر بالاتری همراه است . تهوع و استفراغ به تدریج بهبود می یابد . رانندگی و کارهای دقیق در زمان مصرف ممنوع است.
شرایط نگهداری: دور از نور و حرارات اتاق نگهداری شود.
نکته: سرطان یا بدخیمی یکی از بیماری های غدد و اعضای بدن
وبلاگی بازدید : 354 زمستان 1392 نظرات (0)
یک پزشک:من عاشق هدف‌گذاری هستم. دوست دارم با تعیین اهداف شخصی تصویر روشنی از روزهای آینده ام داشته باشم. اما متاسفانه همیشه اینطور نیست که اهداف من هم همانقدر که من عاشقشان هستم به من توجه نشان بدهند. من از دوران کودکی روشهای متنوعی برای هدف‌گذاری را به کار گرفته ام. هر چیزی و هر روشی که به نظرم جالب می آمد را امتحان کردم. اگر صادقانه به شما بگویم٬ درست است که این استراتژی ها در مقاطعی موثر بوده اند ولی هیچکدام به غایت کمال نبوده اند.

خوشبختانه آقای جیمز کلیر (James Clear) دوست کارآفرین ما٬ که زیاد در مورد هدفگذاری و استراتژی های آن فکر می کند و اطلاعات بسیاری راجع به عادات انسان و روشهای موفقیت دارد٬ روشی را پیشنهاد می کند که هر کسی می تواند آن را به کار ببرد. جیمز می گوید:

همه ی ما در زندگی اهدافی داریم که می خواهیم به آنها دست یابیم. چه ساختن یک تجارت موفق باشد٬ چه دستیابی به تناسب اندام٬ و چه تشکیل یک خانواده ی رویایی. بیشتر ما برای دستیابی به این خواسته ها٬ اهداف مشخص و قابل انجامی را برای خود تعیین می کنیم. تا همین اواخر من هم خودم همین کار را می کردم. مثلا برای رسیدن به مشتریانی که به دنبالشان بودم هدفی برای خودم تعیین می کردم. یا برای موفقیت در کلاس هایی که شرکت می کردم. همینطور برای وزنه هایی که در باشگاه بدن سازی بنا داشتم بزنم.
وبلاگی بازدید : 329 زمستان 1392 نظرات (0)

خسته‌ای و بی‌حوصله؟ پس حتما کم‌خونی و باید مکمل آهن بخوری!... دست و پایت درد می‌کند و استخوان‌هایت ضعف می‌رود؟

ویتامین D خونت کم شده، دو تا آمپول بزنی خوب می شود.... اگر ریزش مو کلافه ات کرده و درمانی برایش پیدا نمی کنی، حتما کمبود روی داری و باید قرص بخوری... این توصیه هایی است که معمولا در جمع دوستان و آشنایان می شنویم و حتی خودمان هم گاهی این موارد را به دیگران یادآور شویم. انگار کمبود مواد مغذی یکی از نگرانی های اصلی است و به همین دلیل هم تمام مشکلات را به آن مربوط می دانیم. در حالی که کمبود هر یک از این مواد مغذی، علائم خاصی دارد و براساس نظر متخصصان و کارشناسان تغذیه باید برای برطرف کردن مشکلات اقدام شود

مکمل ها یا رژیم غذایی؟

کسانی که فکر می کنند رژیم غذایی بتنهایی نمی تواند نیازهایشان را تامین کند، معمولا بدون تجویز پزشک مکمل مصرف می کنند. در صورتی که یک رژیم غذایی سالم و متعادل می تواند تمام نیازهای انسان را برطرف کند. البته در دوره های خاصی از زندگی مصرف مکمل ها هم ضروری است که حتما براساس نظر متخصص تغذیه باید از آنها استفاده کرد.

وبلاگی بازدید : 334 زمستان 1392 نظرات (0)

چه کسی گفته پوست بچه‌ها همیشه لطیف و شاداب است و هیچ مشکل پوستی‌ای برایشان پیش نمی‌آید؟ اگر این طور بود که هیچ کودکی، خشکی و التهاب پوست را تجربه نمی‌کرد و قرمزی و ضایعات پوستی روی بدن و صورتش دیده نمی‌شد.

در حالی که خیلی از بچه ها را با پوست هایی قرمز و ملتهب می بینیم که حتی شاید جای چنگ زدن ها و کندن قسمت هایی از پوست شان هم روی دست و صورت شان باقی مانده باشد. در حقیقت، نوزادان و شیرخوارانی که پوست شان دچار خارش می شود و نمی توانند بدرستی این احساس خارش را برطرف کنند، به محض این که قدرت واکنش نسبت به این حس را پیدا کنند، شروع خواهند کرد به کندن پوست و چنگ زدن به صورت و بدن شان. متخصصان پوست و مو نیز با تائید این مطلب می گویند اگزمای سرشتی یا آتوپیک یکی از انواع اگزماهای پوستی است که می تواند در دوران نوزادی و شیرخوارگی نمایان شود و بچه ها را در این سنین درگیر می کند
وبلاگی بازدید : 555 زمستان 1392 نظرات (0)

دختری که به مرد رؤیاهایش رسیده، آرزو می‌کند که همه دختران جهان احساس خوشایند او را تجربه کنند و وقتی با دوستان مجردش روبه‌رو می‌شود، ناخواسته چهره یک نصیحت‌گر را به خود می‌گیرد. اگر شما هم در روزهای شیرین زندگی مشترک‌تان به سر می‌برید، باید مراقب رفتارهای‌تان باشید. آنچه که می‌تواند میان شما و دوستان مجردتان فاصله بیندازد، مشغله‌های بعد از ازدواج‌تان نیست، بلکه جملات اشتباهی است که ناخواسته یا ناآگهانه به زبان می‌آورید.

نگران نباش، پیدایش می‌کنی

دوست مجرد شما ۳۰ سالگی را رد کرده و هنوز مردی به زندگی‌اش نیامده؟ در چنین شرایطی او را با خودتان که ازدواج کرده‌اید مقایسه نکنید و از تلاش برای امیدوار کردنش دست بردارید. شاید او فعلا از اینکه تنهاست لذت می‌برد و شاید خودش این سبک زندگی را انتخاب کرده. پس هر بار که او را می‌بینید، نگویید نگران  نباش، مرد رؤیاهای تو همین اطراف است و خیلی زود پیدایش می‌کنی.


وبلاگی بازدید : 402 زمستان 1392 نظرات (0)

شاید داشتن یک بینی چرب و پر از دانه‌هاي سر سياه در نگاه اول برای بیننده بیانگر این باشد که شما بهداشت فردي را رعایت نکرده‌اید؛ در صورتي كه اصلا باور درستي نيست چراكه چرب شدن بینی دلایل زیادی دارد از جمله اينكه آندروژن‌ها یا هورمون‌های جنسی مردانه باعث مي‌‌شوند غدد چربی‌ساز رشد کرده و فعال شوند و در نتیجه چربی بیشتری را تولید مي‌‌کنند و ديگر اينكه انتقال چربی سر به بینی از طریق تماس با سر سپس به صورت؛ اما علت چربی بینی و به دنبال آن ایجاد جوش‌های سرسیاه هر چه باشد بايد براي آن به دنبال درماني موثر بود؛ درماني كه هم بي‌ضرر و هم اثربخشي خوبي داشته ‌باشد. ما سعي كرده‌ايم در اينجا نگاهي به اين درمان‌ها داشته‌ باشيم؛ از درمان‌هاي خانگي گرفته تا دارويي.

دانه‌های سرسیاه چه هستند؟

دانه‌های سرسیاه یا کومدون‌های سیاه پوستی، ناشی از رسوب بیش از حد چربی روی سطح  پوست هستند. هنگامي‌‌که سلول‌های مرده پوست و سبوم یا همان چربی اطراف ریشه مو نزدیک به سطح پوست تجمع می‌کنند، دانه‌های سرسیاه تشکیل و به‌تدریج بر اثر تماس با هوا سفت و خشن می‌شوند. تشکیل آنها به عوامل مختلفی بستگی دارد، از جمله تولید چربی بیش از حد طبیعی در پوست، ترشح بیش از حد هورمون‌های مردانه (آندروژن‌ها)، استفاده از محصولات آرایشی متفاوت و ترکیب آنها با چربی پوست، رطوبت و آلاینده‌های زیست‌محیطی، استرس و آلرژی.

تفریحی
پیشنهاد 2


تعداد صفحات : 431

اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  جنسیت شما ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 3266
 • کل نظرات : 77
 • افراد آنلاین : 18
 • تعداد اعضا : 53
 • آی پی امروز : 643
 • آی پی دیروز : 663
 • بازدید امروز : 4,682
 • باردید دیروز : 8,780
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 0
 • بازدید هفته : 36,334
 • بازدید ماه : 101,754
 • بازدید سال : 645,871
 • بازدید کلی : 7,001,398
 • پخش زنده فوتبال
  مطالب پربازدید
  بازی انلاین مجله