loading...
مجله وبلاگی | بروز ترین مجله اینترنتی
وبلاگی بازدید : 460 پاییز 1391 نظرات (0)
مركز نرم‌افزاري اوبونتو ، ابزار بسيار مناسبي براي دريافت و نصب نرم‌افزار است، بخصوص اگر به‌دنبال انجام كار باشيد و بخواهيد نرم‌افزارهايي در ارتباط با بهبود محيط كارمجازي خود نصب و استفاده كنيد.

1 ـ FocusWriter:
برخلاف اغلب امكاناتي كه يك نرم‌افزار واژه‌پرداز سنگين مانند LibreOffice Writer در اختيار قرار مي‌دهد، بخش‌هاي زيادي در هر دسكتاپ وجود دارد كه باعث حواس‌پرتي مي‌شود.

FocusWriter براي كساني مناسب است كه مي‌خواهند پاي سيستم بنشينند و تايپ كنند (داستان‌نويسي، ترجمه و...) و اتفاقاتي كه در سيستم عامل رخ مي‌دهد حواسشان را پرت نكند. برخلاف ديگر ابزارها، در اين ابزار مي‌توان به‌صورت Full-Screen تايپ كرد.

همچنين قابليت تعويض Background اين پردازنده اجازه مي‌دهد پس‌زمينه‌اي مناسب و متمركزكننده براي خود انتخاب كنيد.
بقیه در ادامه مطلب . . .
2 ـ MyWake:
ايده قرار دادن ساعت كوكي در سيستم عامل دسكتاپ كمي عجيب به‌نظر مي‌رسد؛ اما وقتي به اين نتيجه مي‌رسيد كه بايد زمان زيادي را صرف مديريت كارهاي خود بكنيد، آن موقع خواب ماندن كمكي به انجام كارها نمي‌كند. نرم‌افزار MyWake زنگ‌هاي هشداردهنده‌اي دارد كه آدم را از عميق‌ترين خواب‌ها بيرون مي‌كشد و پاي سيستم مي‌نشاند.


3 ـ Planner:
امروزه نتيجه‌بخشي پروژه‌ها نه‌تنها اهميت بيشتري پيدا كرده است، بلكه يك مهارت جدي به حساب مي‌آيد. به‌همين دليل، بهتر است در پروژه‌هاي بزرگ از نرم‌افزارهاي كمكي مثل Planner استفاده كنيم. مديريت وظايف تا توليد گزارش‌هاي مرتبط با روند انجام كار يكي از قابليت‌هاي اين نرم‌افزار است.

4 ـ Freeplane:
مديريت ذهن يكي از كارهاي زمانبر در بخش توليد است. استفاده از نرم‌افزار صحيح، براي كنترل جريان ذهن و تمركزگرايي در انجام كارها با كمك Freeplane ساده‌تر خواهد شد. اين نرم‌افزار مي‌تواند افكاري را كه به ديگران مرتبط است دسته‌بندي كند و به يكديگر ربط بدهد تا ايده‌ها و افكارتان واضح‌تر به‌نظر برسد.

5 ـ Glom:
مديريت ديتابيس اگرچه چيز جديدي نيست، اما استفاده ساده از ديتابيس در لينوكس، كار صددرصد نتيجه‌بخشي نبوده و با توجه به نرم‌افزار و مهارت لازم، بعضا با شكست مواجه شده است. Glom مي‌خواهد اين فضاي خالي را پر كند. رابط كاربري ساده و گرافيك آن براي مشاغل كوچك و متوسط بسيار مناسب است.

6 ـ Pybliographer:
رهگيري ديتابيس كتاب‌ها به زمان زياد يا نرم‌افزار مناسب نياز دارد. اين نرم‌افزار قابليت اتصال به LibreOffice‌ را دارد، رابط كاربري‌اش ساده است و مي‌توان براي مراجعه به منابع آموزشي از آن استفاده كرد.

7 ـ gSTM:
كساني كه با SSH خيلي سر و كار دارند، خوب مي‌دانند ارتباط برقرار كردن با رايانه‌ها و سرورهاي مختلف مي‌تواند اندكي دشوار باشد. اين ابزار گرافيكي مي‌تواند از SSH استفاده كرده تا نرم‌افزارها را از طريق شبكه اجرا كند.

8 ـ Liferea:
خوراك‌هاي خبري براي عده بسياري، يكي از بهترين تكنيك‌ها در وب به حساب مي‌آيد. نرم‌افزار فيدخوان Liferea يكي از بهترين نرم‌افزارهاي خبرخواني است كه در وقت و هزينه صرفه‌جويي مي‌كند.

9 ـ WebHTTrack:
هرچند استفاده از اين نرم‌افزار روزمره نيست، ‌اما گاهي اوقات كه مي‌خواهيد كل اطلاعات يك وب‌سايت را دريافت كنيد، بهترين گزينه‌ به‌شمار مي‌رود. خوشبختانه، WebHTTrack همه اين كارها را از طريق يك رابط كاربري ساده انجام مي‌دهد.

10 ـ Unity Mail:
اگر در رايانه‌تان با يك آدرس ايميل كار مي‌كنيد، پس Unity Mail براي شما ساخته شده است. اين ابزار دوست‌داشتني كه در محيط Unity اوبونتو خوب كار مي‌كند، اطلاعات ايميل را دريافت مي‌كند.

11 ـ UGet:
در صورتي كه در پروژه‌اي چند نفره مشغول به‌كار هستيد، دريافت چندفايل به‌طور همزمان قاعدتا سرعت بيشتري به كارهايتان خواهد بخشيد. اين كارها را مي‌توان با UGet انجام داد كه در دانلود فايل‌ها به روش‌هاي مختلف قابليت‌هاي زيادي دارد. از همه مهم‌تر، خود UGet‌ به پيش‌نمايش فايل‌هاي دريافت شده نيز مي‌پردازد.

12 ـ Iptux:
اغلب مسنجرها در شركت‌ها يكي از بزرگ‌ترين دغدغه‌هاي امنيتي به‌شمار مي‌رود، اما مي‌توان با كمك Iptux، مسنجري استاندارد بين اعضاي شركت قرار داد تا كارهاي درون شركتي را بهتر و سريع‌تر انجام داد.

13 ـ Giver:
به طور كلي ‌استفاده از Samba يا SSH براي اشتراك فايل بسيار كافي است؛ اما اگر بخواهيد فايلي را با يك سيستم به اشتراك بگذاريد كه يكطرفه باشد، نرم‌افزار Giver اين كار را براحتي انجام مي‌دهد و نيازي به پيكربندي پيچيده‌تر شبكه نداريد.

14 ـ Time Tracker:
كليد يك روز موفق كاري، زمان بهينه مصرف شده در انجام آن كار است. با كمك نرم‌افزار رهگير زمان Time Tracker، مي‌توان زمان انجام يك كار روي پروژه‌اي خاص را به دقت اندازه‌گيري و ميزان هزينه آن را استخراج كرد.

15 ـ Kazam:
گرفتن فيلم از صفحه دسكتاپ براي خيلي‌ها كار دشواري نيست، اما زمان زيادي خواهد برد. البته ‌انجام اين كار بهتر از توضيح‌هاي مداوم و حتي تكراري براي مشتريان است. Kazam يكي از نرم‌افزارهايي است كه مي‌تواند براي توليد نرم‌افزارهاي آموزشي استفاده شود.

16 ـ Wake On Plan:
فرض كنيد پيش از شروع كار، بخواهيد رايانه خود را يك بار اسكن و هارد آن را چك كنيد. نرم‌افزار Wake On Plan اين كارها را بسادگي انجام مي‌دهد و وقتي صبح سر كار مي‌آييد، نرم‌افزارهاي شما باز شده و آماده كار هستيد.

17 ـ SelfControl:
حواس‌پرتي‌ها براي كساني كه كار خود را پشت رايانه انجام مي‌دهند، گاهي به سختي قابل جبران است. Selfcontrol تمام وب‌سايت‌هايي كه وقت شما را تلف مي‌كنند، از قبل انتخاب كرده‌ايد بلاك مي‌كند و اين تنظيمات را هيچ‌كس، حتي خود شما نيز نمي‌توانيد حذف كنيد، مگر زماني كه براي تمركز تعيين كرده‌ايد به‌پايان برسد.

18 ـ APTonCD:
همه رايانه‌ها به اينترنت پرسرعت، دسترسي ندارند. فرض كنيد يك سيستم جديد به شبكه خود وارد كرده‌ايد و مي‌خواهيد نرم‌افزارهاي خود را به آن منتقل كنيد. اين كار نه‌تنها زمانبر است، بلكه به حوصله زيادي نياز دارد. APTonCD از نرم‌افزارهاي شما در سيستم اصلي كپي مي‌گيرد و مي‌توان آن را بدون استفاده از اينترنت، مستقيما در سيستم جديد نصب كرد.

19 ـ Diodon Clipboard:
مديريت كليپ‌بوردها براي كساني كه به دريافت اطلاعات از اينترنت مي‌پردازند بسيار مهم است؛ چرا كه اطلاعات با فرمت‌هاي مختلف را دريافت مي‌كنند. ذخيره اين اطلاعات در لحظه مي‌تواند كار زمانبري باشد، اما با كمك Diodon مي‌توانيد تعداد زيادي از بخش‌ها را كپي كرده و بعدا به سر و سامان دادن به آن بينديشيد.

20 ـ Scribes:
ويرايشگرهاي متني قابل دسترس براي كاربران اوبونتو كم نيست، اما يكي از پركاربردترين آنها Scribes است. اين ابزار فوق‌العاده كه سيستم پلاگين‌محور دارد، مي‌تواند زبان‌هاي مختلف را تشخيص داده و متن را highlight كند.

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
تفریحی
پیشنهاد 2


اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  جنسیت شما ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 3266
 • کل نظرات : 77
 • افراد آنلاین : 4
 • تعداد اعضا : 26
 • آی پی امروز : 126
 • آی پی دیروز : 219
 • بازدید امروز : 316
 • باردید دیروز : 468
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 4
 • بازدید هفته : 3,362
 • بازدید ماه : 316
 • بازدید سال : 141,229
 • بازدید کلی : 6,210,056
 • پخش زنده فوتبال
  مطالب پربازدید
  بازی انلاین مجله