loading...
مجله وبلاگی | بروز ترین مجله اینترنتی
وبلاگی بازدید : 659 پاییز 1390 نظرات (0)
ژاپني‌ها، قبيله‌نشينان پاناما، پيرمردهاي روس و مردان بومي هند رازهايي در مورد سلامت خود دارند كه ريشه در فرهنگ و تاريخ آن‌ها دارد. درواقع هر فرهنگي رمزهاي سلامت و رازهاي طول عمر خود را دارد. پژوهشگران دريافته‌اند كه هركدام از اين عادت‌ها مي‌توانند دنيايي تغيير در زندگي شما ايجاد كنند.


ژاپني‌ها، قبيله‌نشينان پاناما، پيرمردهاي روس و مردان بومي هند رازهايي در مورد سلامت خود دارند كه ريشه در فرهنگ و تاريخ آن‌ها دارد. درواقع هر فرهنگي رمزهاي سلامت و رازهاي طول عمر خود را دارد. اين گونه‌هاي طب سنتي، رمز خوراكي‌ها و حتي برخي تمرينات ورزشي خاص و رژيم‌هاي غذايي خاص (مثل يك چاي گياهي يا نوع متفاوتي از پخت و پز) مي‌توانند به كار تمام انسان‌ها بيايند. پژوهشگران دريافته‌اند كه هركدام از اين عادت‌ها مي‌توانند دنيايي تغيير در زندگي شما ايجاد كنند. اين 6 نكته، 6 راهنمايي هستند كه مي‌توانند روي زندگي شما تاثيرات مثبت زيادي بگذارند.

بقیه در ادامه مطلب ...
پاناما:بفرماييد عصاره درخت

راز: نورمن هولنبرگ، پروفسور طب مكمل و سنتي كه در دانشگاه هاروارد تحصيل مي‌كند، سال‌ها عمرش را در قبيله‌هاي سرخپوستان كونا در دل جنگل‌هاي پاناما گذرانده است. اين سرخپوستان كه احتمالا قديمي‌ترين ساكنان منطقه آمريكاي مركزي هستند حالا در جزيره «سان بلاس» زندگي مي‌كنند. آن‌ها روزي 5 ليوان يا بيشتر عصاره درخت كوكا مي‌نوشند. در كل پاناما نوشيدني‌هاي حاوي عصاره درخت كوكا بسيار محبوب است اما اين پزشك متخصص در تحقيقي كه انجام داده متوجه شده كه بوميان كوكا كه عصاره درخت را خودشان خارج مي‌كنند و مي‌نوشند نسبت به ساكنان شهرهاي بزرگ پاناما كه نوشابه‌هاي كوكاي فرآوري شده مي‌خورند كمتر دچار انواع سرطان‌ها، ديابت، سكته مغزي و بيماري‌هاي قلبي مي‌‌شوند. در كل  ميزان ابتلاي آن‌ها به اين بيماري‌ها بيش از 10درصد نسبت به شهرنشينان كاهش مي‌يابد. به نظر مي‌رسد، علت اين مسئله وجود گروه آنتي‌اكسيدان‌هاي موسوم به فلانوئيدهاست كه در عصاره درخت‌ها وجود دارد اما در نوشابه‌هاي قوطي و شيشه‌اي درخت كوكا حذف شده است. البته عصاره درخت كوكا هيچ ربطي به نوشابه با مارك شيشه آن ندارد.

 توصيه: پودر تهيه شده از درخت كوكا كه حاوي عصاره درخت است را مي‌توان در بسياري از مغازه‌ها در سطح جهان پيدا كرد. يك قاشق از اين پودر را به همراه يك قاشق غذاخوري عسل در شير بريزيد و نوش جان كنيد.ژاپن:لقمه‌تان را 20بار بجويد

راز: در كل جهان، ژاپني‌ها بيشترين طول عمر متوسط را دارند. خب راز طول عمر ژاپني‌ها تا حدود زيادي مشخص است و در مجموع شمار افراد چاق و درصد چاقي در اين كشور بسيار كم است؛ يكي از رمزهاي چاق نبودن ژاپني‌ها در يك عادت سنتي است به نام «هارا هاچي بو hara hachi bu» كه اين به معناي آن است كه وقتي 80درصد احساس سيري كرديد دست از غذا خوردن برداريد. البته مي‌دانيد كه تا وقتي كه 100درصد معده‌تان لبريز از غذا نشود مغز احساس سيري مطلق را صادر نخواهد كرد اما ژاپني‌ها با همين عادت ساده بدون اين‌كه به مشكلي بربخورند لاغر مي‌شوند.

توصيه: هر لقمه از غذاي‌تان را حداقل 20بار قبل از قورت دادن بجويد. با اين كار سرعت غذا خوردن شما كاهش مي‌يابد. درعين حال اين آهسته غذا خوردن باعث مي‌شود، مغز در حالي كه 80درصد حجم معده پر شده است فرمان سيري را به بدن بفرستد.يونان:خواب، ضدسكته قلبي

راز: در سال 2007 يك مطالعه گسترده روي بيش از 23‌هزار نفر فرد بالغ يوناني انجام شد كه نتايج جالبي داشت. يوناني‌ها به عنوان پر انرژي‌ترين مردم اروپا شناخته مي‌شوند كه ديرتر از همه مردم اروپا مي‌خوابند اما صبح‌ها با انرژي بيدار مي‌‌شوند. علت اين مسئله خيلي ساده است در اين مطالعه مشخص شد، افرادي كه به‌طور متوسط در طول هفته، 3بار، هربار 30 دقيقه خواب بعدازظهري دارند به احتمال 37درصد كمتر از افرادي كه اين عادت را ندارند به بيماري‌هاي قلبي مرگبار دچار مي‌شوند.

توصيه: اگر شرايط كاري‌تان اجازه نمي‌دهد كه در روزهاي هفته چرت بعدازظهري بزنيد حتما در تعطيلات آخرهفته اين كار را بكنيد. طي هفته هم حتي اگر مدت زمان كوتاهي داشتيد (حتي 5 تا 10 دقيقه) اين فرصت را به چرت زدن اختصاص بدهيد.هند:آشپزي‌اي كه نمي‌گذارد آلزايمر بگيريد

راز: اكثر غذاهاي هندي شامل حجم بالايي از فلفل يا پودرفلفل است. فلفل هم حاوي تورمريك است. تورمريك ماده غذايي سنتي است كه قرن‌هاست به عنوان درمان‌هاي مختلف به كار گرفته مي‌شود اما تحقيقات جديد نشان مي‌دهد، تورمريك ماده‌اي است كه مي‌تواند مانع از بروز آلزايمر در انسان شود. اين ماده هم آنتي‌اكسيدان قوي است و هم خاصيت ضدالتهابي دارد و همه اين خاصيت‌ها باعث مي‌شود تا جلوي تشكيل پلاك در مغز انسان (كه عامل اصلي شكل‌گيري آلزايمر است) گرفته شود. با اين توصيف اصلا عجيب نيست كه بدانيم هند يكي از پايين‌ترين ميزان آلزايمر را در جهان دارد و درواقع براساس آمارها ميزان بروز آلزايمر در شمال هند از همه جاي جهان كمتر است.روسيه:چاي ضدافسردگي

راز: ريشه طلايي يا ريشه آركتاك، يك گياه است كه دراستپ‌هاي روسيه و در حاشيه سيبري مي‌رويد. در طب سنتي روسيه از ريشه اين گياه براي درمان مشكلات مختلف استفاده مي‌شد. در شرق روسيه برخي عفونت‌ها را با دادن جوشانده اين ريشه، درمان مي‌كردند و در مناطق نسبتا مرتفع جنوب روسيه از اين ريشه براي حل مشكلات مربوط به ارتفاع‌زدگي استفاده مي‌شد. در غرب روسيه به كساني كه دچار افسردگي مي‌‌شدند، توصيه مي‌شد  از اين ريشه سوپ درست كنند و بخورند. جالب است كه حالا مطالعات علمي نشان داده كه در ريشه اين گياه موادي وجود دارد كه مي‌توان آن‌ها را «تطابق‌پذير» ناميد، درواقع اين مواد به بدن كمك مي‌كند با مشكلات و حالات مختلف و پراسترس كنار بيايد و حتي توان ايمني و مقاومت بدن را بالا مي‌برد. در اين مطالعات مشخص شده است كه اين مواد خستگي بدن را برطرف مي‌كرده و باعث كاهش عوارض استرس در بدن مي‌شود.

توصيه: در برخي عطاري‌ها مي‌توان پودرريشه طلايي يا ريشه آركتاك را پيدا كرد. اين پودر را مي‌توانيد با يك ليوان چاي بنوشيد، يا هربار دچار اضطراب و ناراحتي شديد، خود پودر را در آب‌جوش بريزيد و به جاي چاي ميل كنيد.هلند:دوچرخ به جاي چهارچرخ

راز: بيشترين دوچرخه‌سوارها در ميان مردم جهان هلندي‌ها هستند. بسياري از مردم اين كشور با دوچرخه سركار مي‌روند. در اين كشور تنها يك‌سوم مسافرت‌هاي درون‌شهري توسط اتومبيل انجام مي‌شود و به‌طور متوسط هر شهروند اين كشور روزانه 2 كيلومتر ركاب مي‌زند. در مطالعه‌اي كه طي 15 سال در اين كشور انجام شده است مشخص شد، افرادي كه رانندگي اتومبيل را كنار گذاشته‌اند نسبت به افراد مشابه خود كه هنوز رانندگي مي‌كنند 14 ماه متوسط عمر بيشتري دارند.

توصيه: بهترين توصيه براي سلامت شما اين است كه چندبار در هفته حتما دوچرخه‌سواري كنيد، حتي اگر در طول هفته نمي‌رسيد حداقل در تعطيلات آخرهفته دوچرخه‌سواري كنيد.

اختصاصی مجله اینترنتی برترین ها
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
تفریحی
پیشنهاد 2


اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  جنسیت شما ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 3266
 • کل نظرات : 77
 • افراد آنلاین : 28
 • تعداد اعضا : 55
 • آی پی امروز : 206
 • آی پی دیروز : 662
 • بازدید امروز : 1,020
 • باردید دیروز : 10,164
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 6
 • بازدید هفته : 11,184
 • بازدید ماه : 162,076
 • بازدید سال : 948,468
 • بازدید کلی : 7,303,995
 • پخش زنده فوتبال
  مطالب پربازدید
  بازی انلاین مجله