loading...
مجله وبلاگی | بروز ترین مجله اینترنتی
وبلاگی بازدید : 477 تابستان 1392 نظرات (0)
اگر گذری کوتاه به فروشگاه های تلفن همراه انداخته باشید، می دانید که تنوع این دستگاه های هوشمند آنقدر زیاد شده که بسیاری از کاربران فقط باتوجه به تبلیغات فراوان یک مدل خاص یا توصیه دوستان و آشنایان، تلفن آینده خود را انتخاب و خریداری می کنند؛ چراکه این روزها و باتوجه به تعدد مدل ها و مارک های مختلف، بررسی تمام دستگاه ها، مقایسه آنها با یکدیگر و انتخاب بهترین دستگاه تقریبا ناممکن شده است!

برخی بدون داشتن اطلاعات و البته بدون سختگیری، یک تلفن همراه می خرند و از خرید خود هم کاملا راضی اند. در شرایط بالعکس، کاربرانی نیز وجود دارند که با وجود برخورداری از اطلاعات کافی نسبت به امکانات نرم افزاری و سخت افزاری تلفن های همراه، دستگاهی را خریداری می کنند اما بلافلاصله پس از خرید، از انتخاب خود پشیمان می شوند.

کاربری که بدون آگاهی نسبت به خرید تلفن همراه جدید اقدام می کند، انتظار دارا بودن امکانات اولیه و پایه را از دستگاه خود دارد و مسلما باتوجه به همین انتظار، هنگام خرید هم می تواند تمام دستگاه های موجود را انتخاب کند.

در چنین شرایطی این کاربران باتوجه به بودجه و همچنین زیبایی ظاهری دستگاه های موجود، یکی را انتخاب کرده و در نهایت نیز از خرید خود رضایت دارند. در شرایط مشابه، کاربری را در نظر بگیرید که انتظارات فراوانی از تلفن همراه آینده خود دارد و گاهی اوقات نیز بسیاری از این انتظارات ناشی از تبلیغاتی است که توجه او را جلب کرده است. این کاربر برای تلفن همراه به بازار مراجعه می کند و با درنظر گرفتن انتظارات و ایده آل های خود از یک تلفن همراه با مدل های متفاوت و قیمت های مختلفی روبه رو می شود. در چنین شرایطی کاربر باید مزایا و معایب هر دستگاه را بررسی و در نهایت نیز باتوجه به محدودیت بودجه و برخی مشخصات سخت افزاری و نرم افزاری، دستگاهی را خریداری کند. این کاربر ممکن است پس از تهیه تلفن همراه جدید خود متوجه شود یک یا چند قابلیت که خرید خود را مطابق آن انجام داده است، چندان هم مهم نبوده و ای کاش دستگاهی را که در دیگر قابلیت ها قوی تر بود، تهیه می کرد!

اگر قصد دارید یک گوشی تلفن همراه خریداری کنید و در این میان می خواهید انتخابی از روی آگاهی داشته باشید، پیشنهاد می کنیم با در نظر گرفتن این نکات به انتخاب و مقایسه میان تلفن های همراه مختلف پرداخته و اشتباهات رایجی را که بیشتر کاربران مرتکب می شوند و پول خود را بیهوده هدر می دهند، تکرار نکنید:

مگاپیکسل های بیشتر

تا دوسال پیش گوشی های هوشمند تجملاتی به دوربین های پنج مگاپیکسلی مجهز بودند و پس از آن این عدد به هشت مگاپیکسل ارتقا یافت. چندماهی است که تلفن های مجهز به دوربین های ۱۳ مگاپیکسلی به بازار آمده است. و این جریان همین طور ادامه خواهد داشت به عبارت دیگر اگر بخواهید ذهن خود را درگیر مگاپیکسل های دوربین تلفن همراه کنید، چندان در انتخاب خود موفق نخواهید بود؛ زیرا امروز بیشترین مگاپیکسل را انتخاب می کنید اما یک ماه بعد ممکن است انتخاب شما جزو کمترین ها باشد. توجه داشته باشید مگاپیکسل بیشتر در تمام شرایط بیانگر کیفیت بالاتر نیست، چرا که به عنوان مثال آیفون۴ به دوربین پنچ مگاپیکسلی مجهز است اما هنگام مقایسه عکس های آن با دوربین های هشت مگاپیکسلی بسیاری از تلفن های همراه بوضوح می توان شکست هشت مگاپیکسلی ها را نظاره گر بود.

همچنین تلفن های هوشمند Galaxy S III و HTC One X به دوربین هشت مگاپیکسلی مجهز ند اما عکس های HTC از کیفیت بیشتری برخوردار است. پس می توان این طور نتیجه گیری کرد که یک مشخصه به تنهایی نمی تواند بیانگر کل موضوع باشد و عاملی که در کیفیت دوربین های تلفن هوشمند تاثیر گذار است، ترکیبی از حسگرهای با کیفیت و نرم افزار موجود است که عکس هایی با بالاترین کیفیت را برای شما ثبت می کند.

امکانات بی تاثیر در کیفیت

همان طور که پیشتر به آن اشاره کردیم، نرم افزار موجود برای گرفتن عکس یا فیلمبرداری در کیفیت کار تاثیر گذار است؛ اما گاهی اوقات امکاناتی در این نرم افزارها گنجانده می شود که هیچ تاثیری در کیفیت عکس یا فیلم های تهیه شده ندارد. به عنوان مثال می توان به قابلیت HTC’s Zoe در تلفن های هوشمند HTC One اشاره کرد که چند عکس پشت سرهم را همراه یک کلیپ ویدئویی چند ثانیه ای برای شما ضبط می کند. همچنین در مثال دیگری می توان به قابلیت ضبط همزمان دو دوربین در LG Optimus G Pro و Galaxy S۴ اشاره کرد.

توجه داشته باشید که ضبط ویدئوها با کیفیت ۱۰۸۰ تنها در صورتی مفید است که شما پس از تهیه فیلم در نمایشگرهای مجهز به قابلیت پخش ویدئوها در اندازه ۱۰۸۰ به مشاهده فیلم ضبط شده بپردازید.

گرچه تبلیغات بسیاری از تلفن های همراه روی همین موارد متمرکز شده است، اما توجه داشته باشید که هنگام انتخاب تلفن همراه موردنظر خود، وقت خود را صرف بررسی این موارد نکنید و به جای آن به مواردی که در کیفیت عکس نهایی تاثیرگذار است، بپردازید. تلفن های مجهز به لنزهای با قابلیت عکسبرداری سریع و نرم افزارهایی که امکان ایجاد تغییرات در روشنایی و توازن نورسفید را در اختیار شما قرار می دهد، موارد قابل توجه هنگام انتخاب دوربین و در نهایت تلفن همراه دلخواه شما می تواند باشد.

پیشرفت های صوتی غیرواقعی

باوجود نرم افزارهای فراوانی که برای بارگیری و پخش موزیک در تلفن های همراه هوشمند وجود دارد، بسیاری از کاربران از این دستگاه ها به عنوان پخش کننده موزیک استفاده می کنند و به همین دلیل بسیاری از تولیدکنندگان تلفن های همراه نیز تبلیغات خود را به پیشرفت های صوتی به عمل آمده در محصولاتشان اختصاص می دهند. توجه داشته باشید که بسیاری از این پیشرفت ها می تواند غیرواقعی باشد و به واسطه یک نرم افزار اکولایزر، نیازتان به تهیه تلفن همراه جدید را رفع کند. به عنوان مثال نرم افزار رایگان Equalizer EQ می تواند صدای خروجی موزیک ، ویدئو و بازی های شما را بسیار بهبود ببخشد.

کلیدهای اضافه

گوگل پس از انتشار اندروید ۳ سعی کرد سازندگان تلفن های همراه و تبلت را متقاعد کند تا از طراحی کلیدهای اضافه روی دستگاه های خود بپرهیزند. دستگاه های مجهز به سیستم عامل اندروید نیازی به کلیدهای فیزیکی «منو»، «صفحه اصلی» و «بازگشت به صفحه قبلی» ندارند؛ زیرا این گزینه ها در صفحه نمایش وجود دارد و هر لحظه می توان آنها را جابه جا کرد یا عملکرد آنها را تغییر داد. با این حال بسیاری از تولیدکنندگان این کلیدها را از دستگاه های خود حذف نکردند و مشتریان خود را هم از دست ندادند! اما گاهی اوقات دستگاه هایی تولید می شود که کلیدهای اضافه و غیرمفیدی را در طراحی به خود اختصاص می دهند. برای مثال کلید QButton در LG Optimus G Pro برای دسترسی سریع به یک نرم افزار کاربرد دارد، اما به نظر شما آیا برای دسترسی به یک نرم افزار، وجود یک کلید اضافه تر ضروری است؟

اجرا به شرط یکسان بودن

ممکن است دستگاه شما امکانات فراوانی را در خود جای داده باشد، اما دسترسی به این امکانات براحتی امکان پذیر است؟ امروزه امکانات بسیاری در تلفن های همراه هوشمند وجود دارد که تنها با تلفن های هوشمند مشابه خودشان قابل استفاده است.

پخش گروهی در ۴ Galaxy S نــمـونه ای از این امکانات است که گروهی از کاربران مجهز به این دستگاه را قادر می سازد با یکدیگر موزیکی را به طور همزمان پخش کرده و قابلیت های صوتی هنگام پخش را افزایش دهند. به نظر شما در یک جمع دوستانه چهار، پنج نفره چند نفر از Galaxy S۴ استفاده می کنند؟

نگاه بی هدف به آینده

اگر دست های خود را بالای صفحه نمایش (بدون تماس با صفحه نمایش) به سمت چپ و راست حرکت دهید و موضوعات موجود در صفحه به همان سمت و سو حرکت کنند، جذاب است اما نتیجه این کار با چپ و راست کردن صفحه با انگشتان شما تفاوت چندانی ندارد! امکانات بسیاری را می توان به این شکل مثال زد که چندان مهم نیستند و به نوعی نگاه به آینده و اجرایی شدن تخیلات بشر به شمار می روند. اما این امکانات جزو موارد تاثیرگذار در انتخاب تلفن همراه به شمار نمی رود و می توان از آنها چشم پوشی کرد.

طراحی مناسب، صفحه نمایش با کیفیت، عمرطولانی باتری و امکانات نرم افزاری از جمله موارد دیگری است که باید هنگام انتخاب تلفن همراه به آنها توجه داشته باشید.

منبع: techlicious.com

جام جم

براي دريافت جديدترين اخبار و مطالب روزانه در ايميل تو خبرنامه عضو شويد

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
تفریحی
پیشنهاد 2


اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  جنسیت شما ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 3266
 • کل نظرات : 77
 • افراد آنلاین : 1
 • تعداد اعضا : 26
 • آی پی امروز : 46
 • آی پی دیروز : 229
 • بازدید امروز : 84
 • باردید دیروز : 644
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 2
 • بازدید هفته : 2,662
 • بازدید ماه : 14,010
 • بازدید سال : 140,529
 • بازدید کلی : 6,209,356
 • پخش زنده فوتبال
  مطالب پربازدید
  بازی انلاین مجله