loading...
مجله وبلاگی | بروز ترین مجله اینترنتی
وبلاگی بازدید : 596 پاییز 1393 نظرات (0)

مهم نیست پوست‌تان چه ایرادی دارد. از خشکی و چربی بیش از اندازه گرفته تا حساسیت یا تیرگی، همه ایرادهای ظاهری پوست را می‌توان با یک ماسک خوب برطرف کرد. اما خریدن یک ماسک از برندهای قابل اعتماد حدود 100 هزار تومان خرج برمی‌دارد و به همین‌خاطر این ماسک‌ها در سبد خرید هر کسی دیده نمی‌شود اما نگران نباشید. قرار نیست به‌خاطر کمی صرفه‌جویی، قید زیبایی‌تان را هم بزنید. شما می‌توانید بی‌نیاز از خرید ماسک‌های آماده، خودتان در خانه بهترین ماسک‌ها را بسازید و تنها بعد از چند هفته، ایرادهایی که سال‌ها زیبایی‌تان را خدشه‌دار می‌کردند، برطرف کنید.

برای همه پوست‌ها

معجون شفاف‌کننده

مواد لازم: سفیده تخم‌مرغ، نشاسته و ماست

طرز تهیه: سفیده تخم‌مرغ را بزنید تا حسابی پف کند. سپس یک قاشق غذاخوری ماست را به همراه یک قاشق مرباخوری پودر نشاسته در آن مخلوط کنید. معجون را پس از هم زدن به مدت 20 دقیقه روی پوست‌تان بگذارید و اجازه دهید صورت‌تان استراحت کند. سپس پوست خود را با آب خنک و نه سرد آبکشی کنید و با یک دستمال نرم خشک کنید. این معجون نه تنها آکنه را درمان می‌کند، بلکه به مرور باعث شفافیت و حتی روشن‌تر شدن رنگ پوست شما هم می‌شود. البته اگر پوست‌تان چرب است، حتما از ماست کم‌چرب کمک بگیرید.

میزان مجاز استفاده: دو تا سه بار در هفته

معجون لایه‌بردار

مواد لازم: عسل، روغن زیتون، جودوسر و آب

طرز تهیه: یک قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق غذاخوری روغن زیتون مخلوط کنید. در ظرفی دیگر، یک بسته بلغور جو دوسر را در کمی آب خیس کنید تا حالت خمیری پیدا کند. وقتی خمیرتان ساخته شد، مخلوط عسل و روغن زیتون را به آن اضافه کنید.این اسکراب را به آرامی و به شکل دایره‌وار روی پوست‌تان بمالید، هرگز مایع ساخته شده را به سمت چشم‌های‌تان هدایت نکنید. پوست دور چشم شما ظریف‌تر از آن است که با چنین اسکراب‌هایی به جانش بیفتید. پس از مدتی ماساژ پوست با این اسکراب، صورت‌تان را با آب نسبتا گرم بشویید و با یک حوله نرم به آرامی خشک کنید.

میزان مجاز استفاده: دو بار در هفته

معجون پاک‌کننده

مواد لازم: ماست کفیر، روغن زیتون و روغن لیمو

طرز تهیه: باورتان می‌شود که شما برای پاک کردن پوست‌تان از چربی به هر دری می‌زنید اما راه تمیز کردن پوست‌تان استفاده از روغن‌هاست! برای ساختن یک پاک‌کننده خانگی پوست یک قاشق غذاخوری ماست کفیر را با دو قاشق غذاخوری روغن زیتون و یک‌دوم قاشق غذاخوری روغن لیمو (با آب لیمو اشتباه نگیرید و از عطاری‌ها آن را تهیه کنید) مخلوط کنید. مخلوط شما باید کمی رقیق باشد، آن را به آرامی روی پوست‌تان ماساژ دهید و این محلول را نزدیک چشم‌های‌تان نبرید. بعد از چند دقیقه آن را با یک پارچه نرم آغشته به آب ولرم پاک کنید.

میزان مجاز استفاده: یک روز درمیان

برای پوست‌های چرب

معجون لیفتینگ

مواد لازم: ماست و آبلیموی تازه

طرز تهیه: دو قاشق غذاخوری ماست را با یک قاشق غذاخوری آبلیموی تازه مخلوط کنید و پس از شستن و تمیز کردن پوست‌تان، مخلوط را روی صورت و گردن خود بگذارید.20 تا 30 دقیقه صبر کنید و اجازه دهید که این ماسک خشک شود. در این لحظات احساس می‌کنید ماسک خودساخته‌تان، پوست صورت و گردن‌تان را جمع می‌کند اما واقعیت این است که ماسک درحال کشیدن پوست‌تان است. بعد از گذشت زمان مورد نظر، پوست‌تان را ابتدا با آب ولرم و سپس با آب سرد آب بکشید و منتظر کمرنگ شدن نشانه‌های پیری و پاک شدن لک آکنه از روی صورت‌تان بمانید.

میزان مجاز استفاده: دو تا سه بار در هفته

معجون روشن‌کننده دور چشم

مواد لازم: چای سبز یا گل‌گاوزبان

طرز تهیه: این محلول به شما در کم کردن پف دور چشم، برگرداندن آرامش به چهره‌تان و تر و تازه کردن پوست‌تان کمک خواهد کرد. این درمان خانگی حتی از معجون سنتی خیار هم پوست‌تان را خنک‌تر می‌کند. بعد از تمیز کردن پوست‌تان، یک فنجان دم‌کرده چای سبز یا گل‌گاوزبان درست کنید و اجازه دهید خنک شود. سپس دو پنبه آرایشی تمیز بردارید و به محلول آغشته کنید و کمی بفشارید تا مایع اضافه‌اش خارج شود. پنبه‌ها را روی چشم‌های‌تان بگذارید و 15 دقیقه صبر کنید. البته باید یادآوری کنیم که استفاده از این محلول برای حذف تیرگی دور چشم و جلوگیری از پیرشدن پوست‌تان کافی نیست. شما باید در طول هفته آرایش‌تان را با محلول‌های بدون الکل پاک کنید تا دور چشمی شکننده و پیر نصیب‌تان نشود.

میزان مجاز استفاده: هر روز

معجون تمیزکننده

مواد لازم: سیب گلاب، بادام تلخ

طرز تهیه: یک ماسک سیب بدون آنکه پوست‌تان را خشک‌تر کند، می‌تواند آن را تمیز و ضدعفونی کند. این معجون سرشار از آنتی‌اکسیدان، مثل یک سپر عمل می‌کند و پوست‌تان را در برابر آلودگی‌های محیطی محافظت می‌کند. آنزیم‌های موجود در آن مثل یک لایه‌بردار ضعیف اما موثر عمل می‌کند و سلول‌های مرده پوست را از میان می‌برد. برای ساختن چنین معجونی کافی است یک‌چهارم فنجان آب سیب را با چهار قاشق غذاخوری بادام تلخ مخلوط کنید. یک پد آرایشی تمیز بردارید و مخلوط را روی صورت‌تان بمالید. مراقب باشید پوست دور چشم‌تان به آن آغشته نشود و با آب ولرم پوست‌تان را آب بکشید.

میزان مجاز استفاده: یک بار در روز (اگر پوست‌تان خشک نیست، دو بار در روز)
برای پوست‌های خشک

معجون التیام‌بخش

مواد لازم: عسل، سرکه سیب یا آبلیموی تازه

طرز تهیه: دو قاشق غذاخوری عسل را با یک قاشق غذاخوری سرکه سیب یا آبلیموی تازه مخلوط کنید. صورت‌تان را بشویید و معجون را برای 20 دقیقه روی پوست‌تان بگذارید. سپس ابتدا با آب ولرم و بعد با آب سرد پوست‌تان را آبکشی کنید. این ماسک به پوست‌تان آرامش می‌دهد، چربی‌اش را تنظیم می‌کند و آسیب‌دیدگی‌های ظاهری آن را برطرف می‌کند.

میزان مجاز استفاده: سه بار در هفته

معجون مرطوب‌کننده

مواد لازم: بلغور جو دوسر، رازیانه و عسل

طرز تهیه: یک قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر را در مخلوط‌کن بریزید و کنار بگذارید. یک قاشق غذاخوری دانه رازیانه را در یک‌دوم فنجان آبجوش بریزید تا دمنوش رازیانه درست شود. به رازیانه اجازه دهید 10 دقیقه در فنجان بماند و سپس رازیانه‌ها را از فنجان خارج کنید و منتظر شوید دمنوش تهیه‌شده به اندازه دمای محیط اتاق خنک شود. سپس یک قاشق غذاخوری چای رازیانه را با یک قاشق غذاخوری بلغور جو دوسر و یک قاشق غذاخوری عسل مخلوط کنید. مخلوط را برای 20 دقیقه روی پوست‌تان بگذارید. سپس پوست‌تان را با آب ولرم و بعد با آب سرد آبکشی کنید. مخلوط جو دو سر و رازیانه می‌تواند پوست‌های خشک را مرطوب کند.

میزان مجاز استفاده: دو بار در هفته

معجون روشن کننده

مواد لازم: خامه یا سرشیر، عسل و سرکه سیب یا آبلیمو

طرز تهیه: دو قاشق غذاخوری خامه طبیعی را با دو قاشق غذاخوری عسل و یک قاشق غذاخوری سرکه سیب یا آبلیمو مخلوط کنید. پوست‌تان را تمیز بشویید و مخلوط را برای 20 دقیقه روی صورت‌تان بگذارید. سپس صورت‌تان را با آب ولرم و بعد با آب خنک (نه سرد) آبکشی کنید. این ماسک همه خصوصیات ماسک‌های قبلی را دارد؛ یعنی هم حساسیت و آسیب‌دیدگی پوست‌تان را التیام می‌بخشد، هم لایه‌برداری می‌کند و هم در عین روشن کردن پوست، میزان رطوبت آب را تنظیم می‌کند. میزان باز بودن منافذ پوست‌تان با همین فرمول ساده تنظیم می‌شود و لکه‌های ناشی از آکنه هم با استفاده از آن به مرور از بین می‌رود.

میزان مجاز استفاده: دو بار در هفته

اين نكته‌ها را فراموش نكنيد:

- از سلامت موادي كه تهيه مي‌كنيد مطمئن شويد. اگر مواد اوليه شما بار ميكروبي بالايي داشته باشند به جاي بهتر كردن پوست‌تان، هزار و يك مشكل ديگر را به وجود مي‌آورند.

- بعد از ماسك گذاشتن صورت‌تان را خوب بشوييد و سعي نكنيد با فشار حوله و دستمال باقي مانده مواد را از صورتتان پاك كنيد.

- قبل از ماسك گذاشتن آرايش صورت‌تان را پاك كنيد و آن را تميز بشوييد. پوست شما قبل از تغذيه بايد حسابي پاك باشد.

مجله سیب سبز

مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
تفریحی
پیشنهاد 2


اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  جنسیت شما ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 3266
 • کل نظرات : 77
 • افراد آنلاین : 15
 • تعداد اعضا : 54
 • آی پی امروز : 57
 • آی پی دیروز : 740
 • بازدید امروز : 134
 • باردید دیروز : 6,352
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 8
 • بازدید هفته : 29,547
 • بازدید ماه : 128,119
 • بازدید سال : 914,511
 • بازدید کلی : 7,270,038
 • پخش زنده فوتبال
  مطالب پربازدید
  بازی انلاین مجله