loading...
مجله وبلاگی | بروز ترین مجله اینترنتی
وبلاگی بازدید : 562 1390 نظرات (0)

بسياري از خانم‌ها آنقدر كه به آكنه يا سلوليت اهميت مي‌دهند نگران خشكي پوست خود نيستند درحالي‌كه همين مسئله مي‌تواند باعث از بين رفتن شادابي و جواني پوست و حتي در مواردي بروز مشكلاتي جدي براي سلامت عمومي شود.

به گزارش سه نسل به نقل از مجله ایده آل ، خشكي پوست باعث پوسته پوسته شدن، كدري، ايجاد برجستگي‌هاي قرمز رنگ روي پوست و عميق‌تر شدن خطوط روي صورت مي‌شود، در نتيجه چهره شما پيرتر به‌نظر مي‌رسد. جدا از اين، خشكي پوست مي‌تواند باعث ايجاد ترك‌هاي بسيار ظريف ميكروسكوپي روي پوست شود. از اين مسير باكتري‌ها مي‌توانند وارد بخش‌هاي عمقي پوست شده و ايجاد عفونت كنند. با اين برنامه ساده مي‌توانيد از خشكي پوست و عوارض آن پيشگيري كنيد.

صورت

1. مثل پوست نوزاد، پوست‌تان را نرم كنيد

خشكي باعث خشونت و زبري پوست مي‌شود ولي اغلب اسكراب‌هاي نرم‌كننده پوست بيش از حد زبر و خشن هستند و حتي با حذف عمقي لايه فوقاني روي پوست، خشكي روي آن را تشديد مي‌كنند. براي پاك‌سازي كردن موثر اما ملايم صورت بدون از بين بردن رطوبت آن مي‌توانيد به‌جاي اسكراب معمول از ليف نوزاد استفاده كنيد كه نرم‌تر و ملايم‌تر از اسكراب‌هاي معمولي است؛ براي اين كار تنها كافي است ليف را مرطوب كرده و با حركات دايره‌اي با شعاع كوچك صورت را ماساژ دهيد.

بقیه در ادامه مطلب . . .


2. يك استفاده متفاوت از شير

اغلب پاك‌كننده‌ها يك راز دارند: آن‌ها حاوي ماده‌اي هستند به نام سديم لوريل سولفات؛ اين ماده رطوبت را به‌خود جذب مي‌كند؛  براي اين‌كه پوست‌تان خشك نشود از پاك‌كننده‌هاي ملايم، بدون كف و بدون عطر استفاده كنيد(مواد شيميايي كه در عطر وجود دارند، مي‌توانند باعث خشكي پوست شوند). مي‌توانيد از شيرپاك‌كن‌هاي ملايم استفاده كنيد يا اين‌كه از همان پاك‌كننده معمول خودتان استفاده كرده و 2 يا 3بار در هفته شير روي پوست‌تان بماليد تا پوست استراحت كرده و آب‌رساني كافي به آن انجام شود. اسيدلاكتيك موجود در شير به‌عنوان يك پاك‌كننده ملايم عمل كرده و چربي موجود در آن باعث افزايش رطوبت پوست مي‌شود بنابراين در اين مورد از شيرهاي پرچرب استفاده كنيد. حدود 85 گرم شير را داخل فنجان ريخته و يك ليف نرم را با آن مرطوب كنيد و سپس پوست صورت را با آن ماساژ دهيد. در عين حال ليف، پوست را اكسفولياته مي‌كند و هم به پوست‌تان رطوبت مي‌رساند در نتيجه شما با يك تير 2 نشان مي‌زنيد. فقط يادتان باشد اول آرايش چشم‌ها را پاك كنيد؛ شير سنخيتي با سرمه ندارد!
3. اين ماسك را فراموش نكنيد

2بار در هفته يك ماسك آلوورا روي پوست خود بگذاريد تا آب‌رساني به پوست انجام شده و قرمزي و التهاب آن كاهش يابد. مي‌توانيد از ماسك‌هاي آماده حاوي آلوورا استفاده كنيد. اگر هم بتوانيد برگ تازه آلوورا‌ پيدا كنيد عالي است؛ برگ را باز كرده و يك لايه ضخيم از شيره آن را روي پوست تميز بماليد؛ بگذاريد شيره به‌مدت 15 دقيقه روي پوست بماند و سپس آن را بشوييد.
4. از رطوبت دور نشويد

وقتي شما خواب هستيد پوست شما وارد مرحله التيام و ترميم مي‌شود اما خشكي هواي داخل اتاق مي‌تواند باعث از بين رفتن سريع سلول‌هاي سطحي پوست و ايجاد زبري و پوسته پوسته شدن پوست شود؛ براي پيشگيري از اين مسئله از يك دستگاه بخور (رطوبت‌ساز) در اتاق‌خواب خود استفاده كنيد. راه ساده‌تر؛ گذاشتن يك قابلمه يا كتري پر از آب روي رادياتور است. برخي از گياهان هم به‌طور طبيعي فضاي اطراف خود را مرطوب مي‌كنند مثل بامبو يا فيكوس كه مي‌توانيد آن‌ها را در اتاق خواب خود بگذاريد.
5. مراقب پلك چشم باشيد

بيشترين قسمتي كه در پوست صورت ممكن است دچار خشكي شود پوست پلك‌هاست. اگر پلك‌هاي شما قرمز يا زبر است يا اين‌كه خارش دارند 2 يا 3بار در روز روي آن‌ها كرم هيدروكورتيزون بماليد(قبل از آن آرايش‌تان را پاك كنيد) تا به هيدراته شدن آن‌ها كمك كرده و قرمزي و خارش آن‌ها هم كاهش پيدا كند.


 

بدن

 

1.ترتيب استفاده مهم است

وقتي موهاي‌تان را مي‌شوييد به‌طور ناخواسته مقداري شامپو و نرم‌كننده روي بدن شما جاري مي‌شود، اين كار باعث مي‌شود يك لايه بسيار نازك از مواد پاك‌كننده كه در بسياري از محصولات بهداشتي مو يافت مي‌شود روي بدن شما باقي بماند. در نتيجه وقتي با يك صابون ملايم بدون عطر بدن خود را شست‌وشو دهيد اين مواد شيميايي به سرعت از روي پوست پاك شده و احيانا باعث خشكي پوست و آزار آن نخواهند شد. پس هميشه سعي كنيد ابتدا موهاي خود را  بشوييد و بعد از آن بدن خود را شست‌و‌شو دهيد.
2. مراقب دست‌هاي‌تان باشيد

استفاده از روغن زيتون گرم مي‌تواند دست‌هاي خشك و زبر شما را شاداب و نرم كند. روغن زيتون غني از اسكوالين است كه چربي طبيعي پوست را تقويت كرده و گرماي روغن هم باعث نفوذ عميق‌تر آن به پوست مي‌شود. نصف فنجان روغن زيتون تصفيه نشده را به‌مدت 20 ثانيه داخل مايكروفر گذاشته و سپس آن را روي پوست دست‌ها ماساژ بدهيد؛  در مرحله بعد هم هر دست را با كيسه پلاستيك پوشانده و به‌مدت 5دقيقه داخل يك كاسه آب گرم فرو ببريد تا گرماي آب به جذب بهتر روغن كمك كند. سپس دست را از داخل آب و كيسه خارج كنيد. يادتان باشد بعد از اين كار دست‌تان را نشوييد. اگر از چربي دست‌ها ناراحت هستيد با يك حوله كمي چربي‌ آن را بگيريد.


 

3. لوسيون خود را تقويت كنيد

از داروخانه يك شيشه گليسيرين بخريد و به مرطوب‌كننده مورد علاقه‌تان 3قطره گليسيرين اضافه كنيد. گليسيرين يكي از موثرترين مرطوب‌كننده‌هاي طبيعي است و كمك مي‌كند رطوبت وارد پوست شده و رطوبت پوست از بين نرود.
4. جلوي پوسته‌پوسته شدن را بگيريد

 

اگر برجستگي‌هاي سطحي قرمز رنگي روي پوست‌تان وجود دارد و پوسته‌پوسته مي‌شود بايد از يك تركيب دارويي قوي براي مرطوب كردن پوست استفاده كنيد. اين تركيب حاوي لاكتات آمونيوم و اسيدلاكتيك است تا پوست را نرم كرده و حالت پوسته‌پوسته شدن را از بين ببرد. ماهيت پاك‌كننده طبيعي اسيدلاكتيك، سلول‌هاي مرده پوست را حذف كرده و امكان نفوذ عميق‌تر مواد مرطوب‌كننده را فراهم مي‌كند. ابتدا پوست را تميز كرده و بعد از استفاده اجازه دهيد 5 تا 10 دقيقه مواد روي پوست شما باقي بمانند. سپس پوست را بشوييد.

 
5. برويد سراغ جو

معمولا همراه با خشكي، خارش هم وجود دارد؛ براي برطرف كردن آن سراغ محصولات بهداشتي(صابون، شامپو بدن و لوسيون) برويد كه حاوي جو باشند. جو به‌طور طبيعي خاصيت مرطوب‌كنندگي دارد و رطوبت پوست را حفظ كرده و در عين حال خاصيت ضد‌التهابي نيز دارد.

منبع: 3نسل
مطالب مرتبط
ارسال نظر برای این مطلب

کد امنیتی رفرش
تفریحی
پیشنهاد 2


اطلاعات کاربری
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  جنسیت شما ؟
  آمار سایت
 • کل مطالب : 3266
 • کل نظرات : 77
 • افراد آنلاین : 7
 • تعداد اعضا : 54
 • آی پی امروز : 522
 • آی پی دیروز : 971
 • بازدید امروز : 3,023
 • باردید دیروز : 8,573
 • گوگل امروز : 1
 • گوگل دیروز : 16
 • بازدید هفته : 26,084
 • بازدید ماه : 124,656
 • بازدید سال : 911,048
 • بازدید کلی : 7,266,575
 • پخش زنده فوتبال
  مطالب پربازدید
  بازی انلاین مجله